Wczytuję dane...
Prawidłowo założona i dobrze dopasowana do twarzy użytkownika półmaska filtrująca tworzy skuteczną barierę ochronną.
Realizacja zamówienia: 24 godzin
średnia: 5.0  ocen: 1

Darmowa przesyłka
od 199.90 zł

Przesyłki wysyłamy codziennie
od poniedziałku do piątku.

Półmaski filtrujące spełniające wymagania normy EN 149:2001 + A1:2009 mają za zadanie ochronę użytkownika przed pyłami (w tym przed smogiem), dymami, mgłami oraz aerozolami substancji ciekłych.

Występują w trzech klasach: FFP1, FFP2 i FFP3 (im wyższa cyfra na końcu symbolu tym lepsza klasa filtracji).

Według informacji Centralnego Instytutu Ochrony Pracy (oprócz standardowych zastosowań np. w przemyśle wydobywczym) półmaski w klasie FFP2 mogą być stosowane do ochrony przed niebezpiecznymi bioaerozolami (rozproszonymi w powietrzu mikroorganizmami) w grupach 1-2, włącznie z wirusem COVID-19.

Zanim półmaski trafią na rynek, w procesie ich certyfikacji badanych jest wiele parametrów. Oprócz tych bardzo ważnych jak skuteczności filtracji (czyli jaki procent pyłów i aerozoli w powietrzu są w stanie zablokować) i opory przepływu powietrza (im niższe tym łatwiej nam oddychać w półmasce) sprawdzane jest także dopasowanie produktu do twarzy użytkownika. To właśnie ten ostatni element, czyli wskaźnik przenikania (informacja ile zanieczyszczeń może się przedostać pod półmaskę), w bardzo dużym stopniu stanowi o parametrach ochronnych.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...